הצוות שלנו

עם הצוות המגוון של סלע נמנים אנשי מקצוע המומחים בטראומה, שהינם בעלי הבנה עמוקה במצוקתו של עולה חדש החווה משבר. חלקם של המטפלים נמנים עם צוות סלע כבר למעלה מ-20 שנה, ואחדים – עולים שחוו הם עצמם אסון, בעבר.  

מייסד ומנכ"ל

מועצת המנהלים

פרופ' דן עמיר – יו"ר סל"ע

פרופסור דן עמיר, יו"ר הועד המנהל של סלע,  הוא פרופסור אמריטוס למתמטיקה באוניברסיטת ת"א. במשך ארבע שנים כיהן כדיקן מיוחד לסטודנטים עולים, והיה רקטור האוניברסיטה במשך ארבע שנים נוספות. פרופ' עמיר כיהן כיו"ר ועד המדענים שליד המועצה הציבורית ליהדות ברה"מ. בתפקידו זה היה יוזם מרכזי של  "גלעדי" ו"קמ"ע"  – התכניות לקליטת מדענים עולים. כמו כן כיהן כיו"ר המועצה הציבורית למען יהודי בריה"מ.

בוריס קרסני

בוריס קרסני היה מסורב עלייה ודמות מפתח במאבק למען יהודי בריה"מ, שעלה ארצה  ב-1972. בין השנים 1985-1988 כיהן כנשיא המרכז ע"ש גולדה מאיר. בוריס שימש יועץ אסטרטגי ופוליטי לראשי ממשלת ישראל ודמויות ציבוריות משפיעות אחרות, וכיום הוא מכהן כנשיאה חברת פוליסי, חברת ייעוץ פוליטי מובילה, אותה ייסד ב-1988.

שלמה שפירא

שלמה שפירא שירת בחיל האוויר הישראלי כטייס וכמפקד בשירות סדיר ובמילואים בין השנים 1960-1991. הוא כיהן כנציג התעשייה האווירית באמריקה הלטינית (1976-1978), וניהל מערכות שיווק של תעשיות ביטחוניות בחו"ל (1985-2004). שלמה הוא בוגר אוניברסיטת בר-אילן בכלכלה ויחסים בינלאומיים.

ד"ר אלכס אלטשולר

 ד"ר אלכס אלטשולר (PhD, MSW, MA) הצטרף לסלע ב-1998, עוד בהיותו סטודנט, והפך חבר בועד המנהל  ב-2012. בשנת 2014  הצטרף לתכנית ניהול מצבי משבר (Program on Crisis Leadership – PCL ) בביה"ס לממשל ע"ש ג'ון פ. קנדי באוניברסיטת הרווארד, כעמית תכנית פוסט-דוקטורט של קרן פולברייט.  מחקרו עסק בהיבטים השונים של מוכנות לעתות חירום והפחתת סיכון במצבי אסון. מחקרו האחרון מציע מערכת חדשה לניתוח התפיסות האנושיות של מצבי חירום ושילובן באופן יעיל יותר במסגרת מדיניות ציבורית לניהול סיכונים ואסונות. כיום אלכס משמש כמנהל המחקר והפיתוח של רח"ל – רשות החירום הלאומית.

ד"ר טובה לב-רן, פסיכולוגית עם מומחיות בטראומה והגירה

ד"ר טובה לב-רן היא פסיכולוגית קלינית בעלת מומחיות בטראומה והגירה, שאת תואר הדוקטורט קיבלה בארה"ב. כמו כן דר'לב רן היא עובדת סוציאלית מורשית, בעלת תארים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומאוניברסיטת תל אביב. במשך שנים רבות משמשת יועצת מקצועית וקלינית לעובדים הסוציאליים ורכזי סיוע החירום של סל"ע.

משה כנפי

משה כנפי הוא עו"ד אשר שימש כדיפלומט בתורכיה מטעם משרד החוץ במשך ארבע שנים. הוא היה יועצו של סטף ורטהיימר לפיתוח עסקי, יזמות ופרויקטים בין השנים 2006-2007. הוא כיהן כמנהל שיווק ופיתוח עסקי של חברת אלביט, וכן כמנהל של משרדי קרן היסוד בהולנד בין השנים 2011-2013. בין השנים 2013-2017 , כיהן כסמנכ"ל פיתוח עסקי במטליקון, חברה בגליל העוסקת בעיבוד מתכות ועיבוד שבבי מדויק.

אילנה בן-שחר, MSW

אילנה בן-שחר (בעלת תואר MSW בעבודה סוציאלית) היתה מנהלת השרות הארצי לעבודה סוציאלית במשרד הבריאות בין השנים 1996-2006. זכתה בפרס הצטיינות על "שנים של תרומה משמעותית למערכת הבריאות הציבורית ועל שירותה כעובדת סוציאלית למופת, שמילאה את תפקידה עם חזון, יוזמה ורגישות". כיום אילנה היא יו"ר מערכת של "מידעו"ס", ביטאון איגוד העובדים הסוציאליים בישראל.

עו"ד דנה משולבין, יו"ר ועדת הביקורת

אלפרדו תור-פז

אלפרדו תור-פז, איש קשר לקהילת דוברי ספרדית. אלפרדו תור-פז הינו עובד סוציאלי. הוא כיהן כיו"ר האיחוד העולמי של הסטודנטים היהודים ,(WUJS) והוא משמש כיועץ לענף התיירות בדרום-אמריקה.

לב אלברט

מסורב עלייה ואסיר ציון לשעבר, מרוסיה. בעל תואר שני בהנדסת בניין.  בגימלאות, לאחר 27 שנות עבודה בחברת החשמל.

 

גיתית שפירא, חברת ועד מנהל

מתנדבים - אנשי מקצוע מומחים בטראומה

ד"ר דינה חנוך, פסיכיאטרית

ד"ר פנחס חנוך, רופא

ד"ר אלינער פרדס, פסיכולוגית קלינית

לאה בלושטיין, רכזת מתנדבים

אנה קרקוביץ', נפגעת פיגוע טרור ומתנדבת סל"ע ותיקה

מיכה פלדמן - מנהל תוכנית הסיוע לעולי אתיופיה

מאז שנת 1982 מוקדשים חייו של  מיכה פלדמן להעלאתם של יהודי אתיופיה ארצה ולסיוע בקליטתם ובהשתלבותם בחברה הישראלית.  כקונסול ישראל לשעבר באתיופיה, היה אחד מאדריכלי המפתח של מבצע שלמה ב-1991, במסגרתו הועלו ארצה מאתיופיה, מאדיס-אבבה הנצורה, 14,310 יהודים תוך סוף שבוע אחד. נוסף לשפות הרבות שהוא דובר, שגורה בפיו גם השפה האמהרית. מיכה שומר על קשר אישי וסדיר עם כמעט כל יוצאי אתיופיה שמקרב פוני סלע. בסמינר האחרון שנערך למשפחות שבראשן אחים או אחיות בוגרים המגדלים את אחיהם היתומים, התבדח אחד האחים הבוגרים, באומרו:  "למיכה אולי עור לבן, אך הוא אתיופי בנשמה".

צוות העובדים הסוציאליים

נטאשה קורץ, עובדת סוציאלית, אשת קשר מיוחדת לקהילת העולים מרוסיה.

עליזה ישראלי, עובדת סוציאלית, מתאמת מערך הסיוע

אביגיל שטרנגר, עובדת סוציאלית, מנהלת סמינרי התמיכה של סלע

ממויה זרה, עובד סוציאלי, דובר השפה האמהרית, איש קשר מיוחד לקהילת העולים יוצאי אתיופיה

ישיטו שמואל, עובדת סוציאלית, דוברת השפה האמהרית, אשת-קשר מיוחדת לקהילת העולים יוצאי אתיופיה

פאינה צייטלין, עובדת סוציאלית

משרד

גלית דקל, סמנכ"לית כספים ותפעול

עדה הררי, מתאמת פעילויות

ריטה אלון, מנהלת חשבונות

ציון ברוכים, נהג ניידת החירום של סלע