הצוות שלנו

עם הצוות המגוון של סלע נמנים אנשי מקצוע המומחים בטראומה, שהינם בעלי הבנה עמוקה במצוקתו של עולה חדש החווה משבר. חלקם של המטפלים נמנים עם צוות סלע כבר למעלה מ-20 שנה, ואחדים – עולים שחוו הם עצמם אסון, בעבר.  

מייסדת ונשיאת כבוד

רות בר-און, מייסדת ונשיאת כבוד

במשך שנים רבות היתה רות מעורבת ושלובה במאבק העולמי למען יהודי בריה"מ, תוך שיתוף פעולה הדוק עם רבים מקרב אסירי ציון ומסורבי העלייה . לאחר שנות שירותה כמנכ"ל המועצה הציבורית למען יהודי ברה"מ, הקימה בשנת 1993 את עמותת סלע – מרכז סיוע לעולה במשבר. מזה עשרות שנים, רות היא דמות מובילה, חלוצה פורצת דרך, בתחום הסיוע לעולים המתמודדים עם אובדן וטראומה. לרות היכרות אישית עם רבים מקרב פוני סלע, היא משגיחה מקרוב אחר מילוי צרכיהם ועוקבת אחר ההתקדמות במצבם. קראו עוד על סיפורה של רות כאן.

מנכ"לית

גלית דקל, מנכ"לית

גלית דקל הינה מנכ"לית העמותה.
לגלית ניסיון רב בניהול , פיתוח והובלת פרוייקטים בעלי השפעה חברתית וגיוס משאבים.
גלית הינה רואת חשבון, בעלת תואר ראשון ושני בהצטיינות במינהל עסקים.
בעבר שימשה גלית בתפקיד מנהלת כספים במשרד עורכי הדין "נשיץ ברנדס אמיר".
החל מ2015 מעורבת בעשייה חברתית, שימשה כיו"ר הנהגת ההורים, לקחה חלק בפעילויות "בית הלוחם" – טורונטו קנדה.
במסגרות אלו תרמה רבות להשגת המטרות, יזמה פרוייקטים חדשים, הכניסה התייעלות טכנולוגית , תרמה לחדשנות ושיתופי פעולה פוריים.
את כל אלו מתכננת ליישם גם בתפקידה הנוכחי – מנכ"לית עמותת סלע: גלית פועלת לקידום והשגת מטרות העמותה, סיוע למטופלים וקידום שיתופי פעולה.

גלית נשואה לחגי ואמא לארבעה ילדים מקסימים.

ועדת ביקורת

עו"ד דנה משולבין

עו"ד, משה כנפי

משה כנפי הוא עו"ד אשר שימש כדיפלומט בתורכיה מטעם משרד החוץ במשך ארבע שנים. הוא היה יועצו של סטף ורטהיימר לפיתוח עסקי, יזמות ופרויקטים בין השנים 2006-2007. הוא כיהן כמנהל שיווק ופיתוח עסקי של חברת אלביט, וכן כמנהל של משרדי קרן היסוד בהולנד בין השנים 2011-2013. בין השנים 2013-2017 , כיהן כסמנכ"ל פיתוח עסקי במטליקון, חברה בגליל העוסקת בעיבוד מתכות ועיבוד שבבי מדויק.

יושב ראש מועצת המנהלים

ד"ר אלכס אלטשולר, יושב ראש מועצת המנהלים

 ד"ר אלכס אלטשולר (PhD, MSW, MA) הצטרף לסלע ב-1998, עוד בהיותו סטודנט, והפך חבר בועד המנהל  ב-2012. בשנת 2014  הצטרף לתכנית ניהול מצבי משבר (Program on Crisis Leadership – PCL ) בביה"ס לממשל ע"ש ג'ון פ. קנדי באוניברסיטת הרווארד, כעמית תכנית פוסט-דוקטורט של קרן פולברייט.  מחקרו עסק בהיבטים השונים של מוכנות לעתות חירום והפחתת סיכון במצבי אסון. מחקרו האחרון מציע מערכת חדשה לניתוח התפיסות האנושיות של מצבי חירום ושילובן באופן יעיל יותר במסגרת מדיניות ציבורית לניהול סיכונים ואסונות. כיום אלכס משמש כמנהל המחקר והפיתוח של רח"ל – רשות החירום הלאומית.

מועצת המנהלים

מיכל חיימי

פרופ' דן עמיר

בוריס קרסני

בוריס קרסני היה מסורב עלייה ודמות מפתח במאבק למען יהודי בריה"מ, שעלה ארצה  ב-1972. בין השנים 1985-1988 כיהן כנשיא המרכז ע"ש גולדה מאיר. בוריס שימש יועץ אסטרטגי ופוליטי לראשי ממשלת ישראל ודמויות ציבוריות משפיעות אחרות, וכיום הוא מכהן כנשיאה חברת פוליסי, חברת ייעוץ פוליטי מובילה, אותה ייסד ב-1988.

שלמה שפירא

שלמה שפירא שירת בחיל האוויר הישראלי כטייס וכמפקד בשירות סדיר ובמילואים בין השנים 1960-1991. הוא כיהן כנציג התעשייה האווירית באמריקה הלטינית (1976-1978), וניהל מערכות שיווק של תעשיות ביטחוניות בחו"ל (1985-2004). שלמה הוא בוגר אוניברסיטת בר-אילן בכלכלה ויחסים בינלאומיים.

ד"ר טובה לב-רן, פסיכולוגית עם מומחיות בטראומה והגירה

ד"ר טובה לב-רן היא פסיכולוגית קלינית בעלת מומחיות בטראומה והגירה, שאת תואר הדוקטורט קיבלה בארה"ב. כמו כן דר'לב רן היא עובדת סוציאלית מורשית, בעלת תארים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומאוניברסיטת תל אביב. במשך שנים רבות משמשת יועצת מקצועית וקלינית לעובדים הסוציאליים ורכזי סיוע החירום של סל"ע.

אילנה בן-שחר, MSW

אילנה בן-שחר (בעלת תואר MSW בעבודה סוציאלית) היתה מנהלת השרות הארצי לעבודה סוציאלית במשרד הבריאות בין השנים 1996-2006. זכתה בפרס הצטיינות על "שנים של תרומה משמעותית למערכת הבריאות הציבורית ועל שירותה כעובדת סוציאלית למופת, שמילאה את תפקידה עם חזון, יוזמה ורגישות". כיום אילנה היא יו"ר מערכת של "מידעו"ס", ביטאון איגוד העובדים הסוציאליים בישראל.

אלפרדו תור-פז

אלפרדו תור-פז, איש קשר לקהילת דוברי ספרדית. אלפרדו תור-פז הינו עובד סוציאלי. הוא כיהן כיו"ר האיחוד העולמי של הסטודנטים היהודים ,(WUJS) והוא משמש כיועץ לענף התיירות בדרום-אמריקה.

מתנדבים - אנשי מקצוע מומחים בטראומה

נטאשה קורץ, עובדת סוציאלית, אשת קשר מיוחדת לקהילת העולים מרוסיה.

אביגיל שטרנגר, עובדת סוציאלית, מנהלת סמינרי התמיכה של סלע

ד"ר אלינער פרדס, פסיכולוגית קלינית

לאה בלושטיין, רכזת מתנדבים

אנה קרקוביץ', נפגעת פיגוע טרור ומתנדבת סל"ע ותיקה

עליזה ישראלי, עובדת סוציאלית

מיכה פלדמן - מנהל תוכנית הסיוע לעולי אתיופיה

מאז שנת 1982 מוקדשים חייו של  מיכה פלדמן להעלאתם של יהודי אתיופיה ארצה ולסיוע בקליטתם ובהשתלבותם בחברה הישראלית.  כקונסול ישראל לשעבר באתיופיה, היה אחד מאדריכלי המפתח של מבצע שלמה ב-1991, במסגרתו הועלו ארצה מאתיופיה, מאדיס-אבבה הנצורה, 14,310 יהודים תוך סוף שבוע אחד. נוסף לשפות הרבות שהוא דובר, שגורה בפיו גם השפה האמהרית. מיכה שומר על קשר אישי וסדיר עם כמעט כל יוצאי אתיופיה שמקרב פוני סלע. בסמינר האחרון שנערך למשפחות שבראשן אחים או אחיות בוגרים המגדלים את אחיהם היתומים, התבדח אחד האחים הבוגרים, באומרו:  "למיכה אולי עור לבן, אך הוא אתיופי בנשמה".

צוות העובדים הסוציאליים

מרים מלסה, רכזת ביקורי בית

מרים בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות , מגיעה מרקע של חינוך והדרכה. למרים ניסיון של למעלה מ10 שנים בעבודה עם נוער בסיכון ועם מתמודדי נפש.

ליאור אופיר

עבד במשך עשור בחינוך הדמוקרטי עם מגוון גילאים ומשפחות ובנוסף בעמותת אקי"ם בפרוייקט שילוב של בעלי מוגבלויות בקהילה
.נשוי ואב לשניים

ממויה זרה, עובד סוציאלי, דובר השפה האמהרית, איש קשר מיוחד לקהילת העולים יוצאי אתיופיה

ישיטו שמואל, עובדת סוציאלית, דוברת השפה האמהרית, אשת-קשר מיוחדת לקהילת העולים יוצאי אתיופיה

פאינה צייטלין, עובדת סוציאלית

משרד

רותי אגוזי, מנהלת תחום פיננסי

בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים בכלכלה ויחסים בינלאומיים.  בעלת רשיון יעוץ השקעות מטעם הרשות לניירות ערך.

עבדה בבנק מסד בשנים 1983-2022 כמנהלת מחלקת השקעות וחברה בוועדת השקעות של הבנק.

אביבה שטייסני,רכזת הסעות וסמינרים

עדה הררי, מתאמת פעילויות

ריטה אלון, מנהלת חשבונות